Pályázat 2017/18

1. A pályázat célja:

A „Varázspálca a Veszprém Megyei Gyermekekért” Alapítvány pályázatot hirdet Veszprém megyei általános és középiskolás diákok részére, akiknek tanulmányaik sikeres folytatásához támogatásra van szüksége.

2. A rendelkezésre álló keretösszeg: 12.000.000 –Ft/tanév

Ebből mentori pályázatra 3.000.000.-Ft/tanév összeg az előirányzat, mely összeg indokolt esetben 20%-kal megemelhető.
A Kuratórium évente ösztöndíj pályázatra 9.000.000.-Ft/tanév összeget irányoz elő, mely összeget 20%-kal – indokolt esetben- megemelheti.
A mentori és ösztöndíj pályázatra kiírt összeget a Kuratórium átcsoportosíthatja.

3. A pályázat benyújtására jogosultak köre:

• Általános iskolai tanárok:
    Veszprém megyében működő pedagógus, aki vállalja általános iskolás, - 7.-8. évfolyamos - anyagilag nehéz családi körülmények között élő körből, 1-3 tanuló felkészítését, tudásszintjének szinten tartását 3,50-es tanulmányi eredménnyel, amit az Alapítvány Alapító okirata előír.
  • Középfokú oktatási intézmények tanulói:
    Az a tanuló, aki Veszprém megyei állandó lakos, köznevelési intézménnyel a 2017/2018. tanévben tanulói jogviszonyban álló, magyar állampolgár.
  • Felsőfokú oktatási intézmények hallgatói:
    Az a hallgató, aki Veszprém megyei állandó lakos, magyarországi felsőfokú intézménnyel a 2017/2018. tanévben hallgatói jogviszonyban álló, magyar állampolgár.

4. A pályázat feltételei:

• A pályázó diák 2016/2017. tanév végi tanulmányi átlaga el kell, hogy érje a 3,50–et.

Előnyös elbírálásban részesül:

• az a pályázó diák, akinek nehéz anyagi és családi körülményei ezt indokolják.
  • az a mentor pedagógus pályázó, akinek mentorálásra ajánlott diákjai az ösztöndíj pályázónál leírt feltételeknek megfelelnek,
  • a 2013. évi XXVII. törvény 45.§ értelmezése szerinti hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű tanuló,
  • az a tanuló, akinek családjában az egy főre jutó jövedelem a minimálbér 1/3-át nem haladja meg,
  • az a tanuló, akinek a családjában a családfenntartó egyike munkanélküli, vagy álláskeresőként nyilvántartott személy,
  • az a tanuló, akinek a családjában a családfenntartók egyike rokkantnyugdíjas, vagy megváltozott munkaképességű,
  • az a tanuló/hallgató, aki az előző évben/években az Alapítvány által támogatott volt.

5. Pályázni az alábbi célokra lehet:

• mentortanári, korrepetitori támogatás,
  • tanulói/hallgatói ösztöndíj, diákok számára étkezési, utazási költségtérítés, vagy egyéb, tanulmányi kötelezettséghez fűződő költségtérítés.

6. Pályázati útmutató

Pályázni pályázati űrlapon lehet, mely a pályázati felhívás melléklete.

Pedagógus esetében:

• mentori űrlap mellékletekkel
    • szakmai önéletrajz,
    • mentorált tanulók tanulói űrlapjai,
    • szakmai program rövid ismertetése tanulónként.
  • mentori nyilatkozat.

Tanulók/hallgatók esetében:

• tanulói/hallgatói űrlap mellékletekkel
    • lakcímkártya másolata,
    • tanulói/hallgatói jogviszony igazolás,
    • bizonyítványlap másolat (2016/2017. év végi),
    • szülő(k) munkáltatói igazolása jövedelem feltüntetésével
    • a hátrányos, valamint a halmozottan hátrányos helyzet igazolása.
  • tanulói/hallgatói nyilatkozat

A benyújtott pályázat érvénytelennek minősül, ha a kötelező mellékletek hiányoznak a pályázati anyagból.

A tanuló, a tanuló törvényes képviselője, valamint a mentor a pályázat benyújtásával írásban hozzájárul személyes adatainak az e pályázati kiírásban meghatározottak szerinti kezeléséhez.

Valótlan adatok megadása a pályázatból történő kizárást eredményezi, és visszafizetési kötelezettséget von maga után.

7. A pályázat benyújtási határideje: 2017. szeptember 15.

A pályázati támogatásokról a végső döntést a „Varázspálca a Veszprém Megyei Gyermekekért” Alapítvány kuratóriuma hozza meg 2017. szeptember 25. napjáig. Az eredményről minden pályázót írásban értesítünk.

8. A támogatás formája és mértéke:

A nyertesekkel az Alapítvány támogatási vagy ösztöndíj szerződést köt. Önerő megléte nem feltétele a pályázat benyújtásának. A támogatást teljes előfinanszírozásban nyújtja az Alapítvány.
A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás.
A mentori támogatás havi 10.000-30.000.-Ft, a mentorált tanulók számától függően.
A Kuratórium a havi tanulói ösztöndíj mértékét a tanulmányi eredménytől függően és a rászorultság mértékének figyelembevételével havi 10.000.- Ft összegben állapítja meg.
Az állami ösztöndíjaktól függetlenül is igényelhető az Alapítványi ösztöndíj, pozitív döntés esetén a Kuratórium az állami ösztöndíjakat figyelmen kívül hagyja.

9. A támogatást az alábbi időszakban lehet felhasználni:

2017. október 1. - 2018. július 31.

10. A pályázat benyújtásának módja:

A pályázatot mellékleteivel együtt, aláírva, egy eredeti példányban kell postára adni az alábbi címre:

8200 Veszprém, Házgyári u. 1.
8210 Veszprém, Pf. 1108

Kérjük, a borítékra írják rá: „Varázspálca Alapítvány” 2017/2018.

11. Információ

A pályázati felhívás és mellékletei letölthetők: www.varazspalcaalapitvany.hu

További információ kérhető: varazspalcaalapitvany@gmail.com